سلام به خاطر مشکل جسمي و عمل کردم. بعد دچار ريزش و تکرر ادرار شدم خيلي از جاها مثل اتاق هاي مختلف در خوابگاه دانشگاه و زمان سربازي و منزل برخي اقوام و خودمان را نجس کرده ام الان عذاب وجدان هم دارم و حالم بده نمي دونم چرا کار کنم؟ خجالت مي کشم به آنها بگويم و حلاليت طلبي کنم

سلام بر شما

سابقه وسواس داريد؟

تو نماز خونه و جايي که با بقيه بودم رو بخاطر ميارم که با سرايت دادن نجاست در حق ان ها ظلم کردم

در خانواده شما کسي وسواسي هست؟

بله . هنوز هم وسواس دارم

خودم وسواسي هستم

قبل از دانشگاه و سربازي هم وسواس داشتي؟

بله نزديک به 11 سال الان وسواس دارم

براي درمان چه کارهايي کرديد يا مي کنيد؟

توضيح المسائل مراجع رو ميخودم ولي هر بار که چيزي رو ياد ميگرفتم وسواسم بيشتر ميشد

الان ديگه بريدم تو خونه جايي رو براي نماز نميبينم . يه جاهاي خودم سرايت دهنده بودم و بيشتر بچه هاي کوچک خونه

با گروه احکام م کرديد از نظر شرعي چه جوابي به شما دادند؟

تو خونه وقتي مي گفتم رو فرش نجس شدم و بچه روش ادار کرده بهم توجهي نميکردم ونتونستم خودم رو درمان کنم يه وقت هاي خيلي خوب ميشم ولي دوبار بهم ميريزم

هنوز کسي آنلاين نيست

به خدا نه خواب دارم نه خوراک . کار رو زندگي شده مرگ و لحظه جون دادن . و بعد اتفاقات گذشته مثل مورد فوق که حالم رو بدتر ميکنه

اين مسأله را يک بار براي هميشه از بخش احکام يا سايتتون بپرسيد و طبق آن عمل کنيد. و هرگز نپرسيد

مطالعه رساله به خصوص در مواردي که وسواس و حساسيت زياد داريد جايز نيست چون حال شما را بدتر مي کنه

براي تکرر ادار زير نظر پزشک بودي؟

مشکل کليه و مجاري ادرار داشتي؟

سوزش ادرار؟ کليه درد؟

بله سال 94 عمل کردم اوايل خوب بودم ولي دوباره شروع شد

عمل چي؟

نظر پزشک بر اين بود که تنگي مجرا داشتم که عملم کرد و همچنين پروستاتم بزرگ شده بود

علت تنگي مجرا چي بوده؟ نگفتند؟

و چون بضاعت مال نداشتم ديگه پيش رو نگرفتم . وقتي به پدرم ميگفتم که اين حالت هارو دارم بهم ميگفت منم اينجوري هستم ديگه فهميدم نميخواد کمکم کنه منم بيخيال شدم

نه . نظر شون متفاوت بود يکي ميگفت بخاطر ضربه به بيضه يا کمر به مرور زمان دچار تکرر شدم . بعضي هم ميگن به خطر برزگ شدن پروستات هست

ببينيد نسبت به گذشته که نمي توني کاري کني

و کسي که ندونه هم تکليفي نداره

مثل اين که رفتي مسافرخونه يا هتل خواستي صورتت را اصلاح کني با تيغ بريدي و حواست نبوده به جاهاي مختلف دست زدي

يا بچه نوزاد داشتي او خيلي جاها را نجس کرده

الان برگشتي شهرتون

خب کاري نميشه کرد افراد بعدي که مي آيند هم اولا معلوم نيست دقيقا آنجا دست و پاي مرطوب بگذارند که صد در صد سرايت کند

و اگر هم سرايت کنه چون نمي دونن مشکلي نداره براشون

درسته اما با بعضي هاشون در تماس هستم مثل فرمانده هام گاهي ميگم زنگ بزنم و موضوع رو بگم ولي روم نميشه

سؤال؟

بله

شما بيماري قلب داشته باشي که نياز به عمل داشته باشه به سي نفر نشون ميدي تا باز کنند و ببينيد و نظر دهند يا عمل کنند؟

يا اين که يک بار براي هميشه از يک متخصص حاذق قلب براي عمل کمک مي گيري و خيالتم راحته که اين فرد تخصص اش زياد است؟

نظر چندتا پزشک رو ميبينم و کار رو ميسپارم به ماهر ترين

بله

در مسائل احکام هم همين طوره

مرجع تقليد شما 70 سال در دين زحمت علمي کشيد و تدريس داشته و کتاب نوشته

شاگردان زيادي تربيت کرده

آيت الله العظمي يعني کسي که ماهرترين متخصصان ديني است

خب مسئله همين جاست وقتي از کارشناس احکام ميپرسي و ميفهمه که وسواس دارن ميگه اعتنا نکن مگر يقين کني و . من در سوالم خودم مطرح کردم که يقين دارم چنين اتفاقي افتاده

بله درسته

يک بار براي هميشه سؤال خودت را بنويسيد و هر نکته اي که لازم است را به صورت شماره اي اضافه کنيد مثل اين که وسواس از کي شروع شده بيماري داشتي و عمل کردي و تکرر ادرار داشتي و گاهي فرش و پتوي را در سربازي يا مهماني يا منزل نجس کردي و

بگيد الان چه کار کنم وظيفه دارم مثلا تماس بگيرم پادگان بگويم؟

نميدونم والله

خودم هم کلافه شدم

خب اين گفتم که بدوني ديگه

چند روز قبل هم ي بنده خدايي بود مساله اش خيلي بهمش ريخته بود تشويقش کردم ي بار براي هميشه سؤال را کامل بنويسيد و از سايت مرجع تقليدش بپرسد و هر چه گفت فقط فقط طبق نظر او عمل کند.

بعدش هم از احدي در آن باره سؤال نکن

نميشه شما از کارشناس احکام بپرسيد که راه حل من چيه ؟من تو نوشتن و مطرح کردن سوالم خيلي سردرگم ميشم

همين بخش اول که نوشتي خوب بود فقط چندتا نکته بعدي را هم اضافه کن که عمل کردي و چند مثل 11 سال هم هست وسواس داري و.

اين مرکز تخصصي است من اجازه ندارم وارد کار فقه شوم

بله درسته

خود افراد بايد مرتبط باشند

و به نظرم تلاش کنيد از سايت مرجع تقليدتان به صورت کتبي بپرسيد

نکته بعدي اين که

اگر مثلا دفتر مرجع تقليدتان گفتند اصلا بي اعتنا باشيد چه مي کنيد؟

بايد تمام سعي خودم رو بکنم و بي اعتنايي کنم

اگر گفتيد با مجموع نکاتي که گفتيد اينجا حکم شما اينه که به وسواس هاي فعلي و مسائل گذشته اهميت نده و بي توجه باش چه مي کني؟

بگويند بي اعتنا باش به نظرتون موفق ميشي؟

ان شاءالله

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

نمايندگي سيگما آلدريچ شرکت گاز سوز خودرو پرشين CNG و LPG Dawn Andrew fdgsdd Brian Jamie Kari EMOZIONANTE کابلشاه و کيميا